Router LTE na kartę SIM

Router LTE na kartę SIM: Ranking TOP 5

W dzisiejszych czasach każdy z nas potrzebuje połączenia z Internetem, żeby było to możliwe potrzebujemy urządzeń umożliwiających nam takie połączenie i jednym z takich urządzeń jest router. Podczas wyboru routera stajemy przed pytaniem, jaki sposób połączenia z Internetem wybierzemy.

Jedną z opcji jest standardowy router posiadający tylko porty WAN/LAN jako drugą opcję możemy wybrać router na kartę sim. Skupimy się tutaj na drugiej opcji.

Router LTE SIM – jak działa?

Zasadę działania Routera LTE SIM można porównać do połączenia zwykłego domowego routera Wi-Fi z telefonem komórkowym. Takie urządzenie, na tle zwykłych routerów, charakteryzuje się portem umożliwiającym wsadzenie kart SIM – takiej samej, jaką używamy w smartfonach czy tabletach. Poprzez ten port router ma możliwość połączenia się z siecią komórkową i udostępnienie Internetu na Wi-Fi.

Router na kartę SIM – Ranking

Istnieją dwa główne rodzaje routerów LTE, są to routery stacjonarne potrzebujące podłączenia do gniazdka elektrycznego (zazwyczaj zawierające także porty WAN/LAN) i routery mobilne zawierające akumulator umożliwiający pracę w różnych innych miejscach poza domem. Mnogość oraz różnorodność ruterów LTE może wydawać się przytłaczająca, więc w poniższym rankingu przedstawimy jedne z najlepszych opcji routerów na kartę SIM, stacjonarnych oraz mobilnych.

1. Router na kartę SIM Huawei CPE B593 LTE VOIP

Router na kartę SIM Huawei CPE B593 LTE VOIP

Model Huawei B593 LTE jest routerem stacjonarnym obsługującym sieci 4G LTE TDD FDD. Patrząc na wygląd, jest on trochę większy niż większość routerów od firm oferujących urządzenia tego typu. Huawei B593 LTE oferuje przepustowość 100 Mb/s oraz posiada 4 porty LAN. Router umożliwia jednoczesne podłączenie 32 urządzeń, wliczając w to połączenia przewodowe.

2. Router D-Link DWR-920 Sim 4G Lte N300 300 Mbps

Router D-Link DWR-920 Sim 4G Lte N300 300 Mbps

Propozycja od firmy D-Link to model DWR-920 4G LTE. Router obsługuje prędkość pobierania do 150 Mb/s oraz prędkość wysyłania do 50 Mb/s. Urządzenie wyposażone jest w gigabitowy port LAN, który można skonfigurować jako port WAN, co pozwoli utworzyć bezpieczne połączenie z przełączaniem awaryjnym WAN do 4G.

Czytaj więcej...  Jaki PAD do PC wybrać? Wybieramy najlepszy gamepad

3. Router mobilny Alcatel MW40V 4G LTE

Router mobilny Alcatel MW40V 4G LTE

Pierwszą opcją routera mobilnego w rankingu jest urządzenie Alcatel MW40V 4G LTE. Router jest bardzo kompaktowy, co umożliwia zmieszczenie go w każdej kieszeni czy torebce. Alcatel MW40V 4G LTE oferuje przepustowość do 150 Mb/s. Model wyposażony jest w czytelny wyświetlacz informujący o jakości połączenia, stanie baterii oraz przychodzących wiadomościach SMS.

4. Router mobilny TP-LINK M7450

Router mobilny TP-LINK M7450

Kolejną propozycją routera mobilnego jest model TP-LINK M7450. Urządzenie obsługuje technologię sieci 4G LTE Cat.6, dzięki czemu pozwala nam na korzystanie z Internetu z prędkością do 300 Mb/s. Router umożliwia połączenie z siecią WI-FI jednocześnie 32 urządzeniom, a dzięki mocnej baterii o pojemności 3000mAh może pracować 15 godzin na pełnej mocy.

5. Router Tp-Link Mr6500V 4G LTE N300 1Wan 2Lan 1Sim

Router Tp-Link Mr6500V 4G LTE N300

Model Tp-Link Mr6500V 4G LTE N300 jest propozycją routera stacjonarnego. Urządzenie umożliwia połączenie jednocześnie nawet 32 urządzeń jednocześnie. Przepustowość oferowana przez omawiany model sięga 150 Mb/s podczas połączenia 4g LTE oraz do 300 Mb/s w przypadku połączenia stacjonarnego. Tp-Link Mr6500V 4G LTE N300 obsługuje także zaawansowane usługi głosowe oraz umożliwia na zapisanie do 100 wiadomości na skrzynce głosowej.

6. ZyXel LTE3202 Router WiFi 3G 4G LTE SIM Bridge SMA

ZyXel LTE3202 Router WiFi 3G 4G LTE SIM

Urządzenie ZyXel LTE3202 jest routerem stacjonarnym oferującym prędkość pobierania do 150 Mb/s oraz prędkość wysyłania do 50 Mb/s. Router zapewnia płynne przełączanie między sieciami 4G LTE, DC-HSPA +, 3G, GPRS i EDGE, dzięki czemu połączenie jest stabilne. ZyXel LTE3202 może pracować w dwóch różnych trybach pracy, trybie routera lub trybie mostu.

7. Router Ortel 3G 4G LTE na kartę SIM

Model Ortel 3G 4G LTE wykorzystuje najnowszą mobilną technologię szerokopasmową, dzięki czemu możemy cieszyć się prędkościami pobierania do 150 mb/s oraz prędkościami wysyłania do 50 Mb/s. Podobnie jak urządzenie z poprzedniej pozycji w rankingu, Ortel 3G 4G LTE umożliwia pracę w trybie mostu lub w trybie routera.

Czytaj więcej...  Najlepsze procesory - klucz do wydajności i energii

Kup dobre routery online

Inne ciekawe dobre routery SIM

Alternatywami do wyżej podanych sprzętów są jeszcze dwa inne modele:

  • Router ASUS 4G-AC53U AC750 LTE-Propozycja od firmy asus używa technologii LTE Kategorii 6, dzięki czemu możemy cieszyć się połączeniem o prędkości do 300 Mb/s. Urządzenie posiada dwie zewnętrzne anteny co skutkuje dobrą jakość połączenia.
  • Router GSM Wi-Fi 4G LTE-Urządzenie jest ciekawą propozycją, ponieważ jest to router zewnętrzny odporny na warunki atmosferyczne (deszcz czy śnieg), jest on również wodoodporny (certyfikat IP 66). Router oferuje stabilne połączenie o prędkości do 300 Mb/s.

Porównaj ceny routerów przez internet

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>